برگزاری دوره های کوتاه مدت تخصصی در سما واحد کرج
برگزاری دوره های کوتاه مدت تخصصی در سما واحد کرج
باشگاه پژوهشگران جوان سمای کرج از بین دانشجویان واجد شرایط عضو می‌پذیرد
باشگاه پژوهشگران جوان سمای کرج از بین دانشجویان واجد شرایط عضو می‌پذیرد
مرکز آموزشی و فرهنگی سما کرج
مرکز آموزشی و فرهنگی سما کرج

آموزشکده فنی حرفه‌ای سما واحد کرج

واحد پسران: آموزشکده پسران از سال 1386 به صورت مستقل با داشتن 6 رشته (معماری، ساختمان، کامپیوتر، حسابداری، مکانیک و الکترونیک) در شهرک اوج کرج مستقر گردید. در سال 1389 تعداد 2 رشته (برق الکتروتکنیک، نقشه‌کشی صنعتی) و در سال 1392 نیز 2 رشته دیگر (جوشکاری و ربات) به رشته‌های آموزشکده اضافه شد و به 10 رشته افزایش یافت.

واحد دختران: آموزشکده فنی و حرفه‌ای سما واحد دختران از سال 1386 با خریداری دانشکده پرستاری از واحد کرج بطور مستقل از واحد پسران با داشتن 4 رشته (کامپیوتر، معماری، الکترونیک و حسابداری) فعال گردید. در سال 1389 رشته جدید نقشه‌کشی صنعتی  و در سال 92 نیز رشته جدید ربات به رشته‌های مصوب آموزشکده اضافه شد.

مجتمع فنی و حرفه‌ای سما واحد کرج (تجمیع آموزشکده‌ها)

درسال 1393 و با بهره‌برداری از ساختمان جدید مرکز، آموزشکده‌های دخترانه و پسرانه سما کرج به ساختمان جدید واقع در بلوار موذن منتقل گردیدند و بر اساس مجوز اخذ شده از سازمان سما  در قالب یک آموزشکده با درجه بزرگ به فعالیت ادامه خواهند داد.

این آموزشکده در زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع و ساختمانی با زیربنای تقریبی 13 هزار متر مربع احداث شده است که دارای 25 کلاس، 8 آتلیه، 9 سایت کامپیوتر، 8 آزمایشگاه، 16 کارگاه تخصصی، کتابخانه با 22 هزار جلد کتاب فارسی و لاتین ،سلف سرویس غذاخوری و نمازخانه می‌باشد.

در حال حاضر تعداد 4200 دانشجو (2900 دانشجوی پسر و 1300 دانشجوی دختر)، 30 عضو هیات علمی، 230 استاد مدعو و 70 کارمند، مشغول به کار و تحصیل می‌باشند.